Jak zadbać o wygodę podczas pracy biurowej?

wygoda w biurze

Choć kiedyś uważano, że sekretarki mają komfortowe warunki pracy, to z czasem naukowcy i lekarze zaczęli sygnalizować zagrożenia związane z pracą przed komputerem. Jednym z nich jest powstawanie żylaków oraz uczucie tzw. ciężkich nóg. Można im jednak łatwo zapobiec, stosując podnóżki ergonomiczne.

Ulga dla zmęczonych nóg

Zachowanie pozycji siedzącej przez osiem godzin dziennie nie jest naturalne dla człowieka, dlatego może wywoływać wiele przykrych dolegliwości. Bóle kręgosłupa i nóg oraz powstawanie żylaków będących następstwem osłabienia krążenia to tylko niektóre z nich. Brak wygody na stanowisku pracy dekoncentruje pracowników i sprawia, że dużą część energii przeznaczają na próbę przybrania odpowiedniej pozycji, która choć w małym stopniu zmniejszy niedogodności. Takiej sytuacji można uniknąć wyposażając pracowników w fotel z regulowanym siedziskiem i oparciem oraz biurko z szerokim blatem. Co jednak możemy zrobić, gdy podwładni nadal skarżą się na bóle i ociężałość nóg? Rozwiązaniem tego problemu mogą być podnóżki ergonomiczne, które pozwolą utrzymać nogi w optymalnej pozycji i tym samym usprawnią krążenie. Podnóżek przyda się zarówno w pracy, jak i w domu – wszędzie tam, gdzie spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej. Pomoże on nie tylko odpocząć nogom, ale również odciąży kręgosłup, umożliwiając nam intuicyjne przybranie optymalnej pozycji przy biurku.

Który podnóżek wybrać?

Podnóżki ergonomiczne występują w wielu wariantach – różnią się wyglądem oraz funkcjonalnościami. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze optymalnego wsparcia dla nóg? Przede wszystkim na możliwość jego regulacji. Idealny podnóżek musi mieć regulowaną wysokość i kąt nachylenia, który powinien mieścić się w widełkach od 0 do 15 stopni. Dzięki regulacji każdy pracownik będzie mógł dopasować wysokość i stopień nachylenia nóg do swojego wzrostu. To ważne, ponieważ tylko optymalnie ustawienie podnóżka sprawi, że spełni on swoją rolę w stu procentach. Przed zakupem podnóżka obejrzyjmy też dokładnie jego powierzchnię. Najlepiej, by była antypoślizgowa, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zaistnienia wypadku przy pracy i zapewnimy pracownikom większą wygodę. Niektóre podnóżki są wyposażone w specjalne wypustki, które umożliwiają masowanie stóp. Ta opcja z pewnością zostanie dobrze przyjęta przez panie, które na co dzień chodzą w butach na wysokim obcasie i marzą o masażu obolałych nóg.

Ceny podnóżków ergonomicznych nie są wygórowane, więc ich zakup nie powinien być problematyczny. Raz poniesiony koszt może się natomiast szybko zwrócić dzięki zwiększeniu wydajności pracowników i polepszeniu ich stanu zdrowia.

Pod tym adresem znajdziesz wiele rozwiązań do biura, poprawiających komfort pracy  http://www.pasazbiurowy.pl/podnozki-ergonomiczne-13242-k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *