Drukarka

W biurze spędzamy wiele godzin. W związku z tym warto zadbać o to, by było ono przyjazne i wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia biurowe. Organizując miejsce pracy dla naszego zespołu, kupmy niszczarki, laminatory i gilotyny, czyli wszystkie te przedmioty, które są pomocne w codziennej pracy. Dobrze dobrane urządzenia z pewnością ułatwią pracę.

Gdzie kupimy gilotyny?

Przy pracy z wykorzystaniem papieru, na którym zapisujemy ważne wiadomości, liczy się również precyzja obróbki – krawędzie powinny być ładne i proste, równo ucięte. W takich sytuacjach sprawdzają się gilotyny, które powinny stać się standardowym wyposażeniem biura, tak jak drukarka czy niszczarka. Gilotyny są przyrządami bardzo prostymi w obsłudze oraz stabilnymi dzięki ciężkiej podstawie, która dodatkowo może być wyposażona w antypoślizgowe nóżki. Nowoczesne gilotyny posiadają ostrze wykonane z najwyższej jakości hartowanej stali węglowej, co jest ważne, gdyż ich podstawowym zadaniem jest precyzyjne cięcie, nie zostawiające żadnych śladów na papierze. Dobrej jakości gilotyny znajdziemy w hurtowniach sprzedających sprzęt biurowy.

Wybieramy laminatory

W codziennej pracy spotykamy się z koniecznością estetycznego przedstawienia swoich propozycji czy oferty. Każdego dnia tworzymy raporty, oferty i cenniki, a forma, w jakiej je przedstawiamy, świadczy o naszym profesjonalizmie. Odpowiednio dobrane oprawy zwiększają odporność wydruków na uszkodzenia, które mogą powstać w trakcie użytkowania. Kompletując zestaw urządzeń biurowych, warto zaopatrzyć się także w laminatory i bindownice, by móc samodzielnie oprawić dokumenty. Dzięki temu nie będziemy musieli wynosić dokumentów z firmy, a także oszczędzimy czas i pieniądze. Bardzo popularne jest łączenie kartek i okładek przy użyciu bindownic. Do bindowania potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, okładek (w formacie A4) oraz grzbietów. Laminowanie druków polega na połączeniu całej powierzchni druku z przezroczystą folią z tworzywa sztucznego. Jeśli chcemy je wykonywać, potrzebujemy laminatorów. Najczęściej stosuje się laminowanie klejowe na gorąco. Potrzebna jest także specjalna folia do laminowania.

Po co nam niszczarki?

Wiele dokumentów, które trafia do firmy, trzeba zniszczyć, gdy nie będą już potrzebne. Jest to konieczne w przypadku dokumentów aplikacyjnych, których zniszczenie musi być nieodwołalne, więc potrzebne jest urządzenie tnące kartki na małe kawałki, czyli niszczarka. Na rynku znajdziemy wiele modeli niszczarek, a chcąc wybrać właściwą, musimy sprawdzić dla kogo jest dedykowana. Jeśli mamy małą firmę i, w związku z tym, obrót dokumentów do niszczenia nie jest duży, wystarczy mała niszczarka, nawet taka nakładana na kosz. Dobór niszczarki zależy także od stopnia tajności dokumentów, które za jej pomocą mają być zniszczone. Mamy do wyboru urządzenia wyposażone w dwa systemy cięcia: w paski (strip cut) i w ścinki (cross out). W bardzo małe ścinki tniemy dokumenty o największym stopniu tajności. Zanim kupimy niszczarkę, sprawdźmy, jak sobie radzi z niszczeniem dokumentów i ile arkuszy tnie za jednym razem. Niektóre z niszczarek mogą również ciąć zszywki i spinacze biurowe, a nawet płyty CD/DVD, karty magnetyczne i komputerowe dyskietki. Zakup urządzeń biurowych: laminatorów, gilotyn i niszczarek z pewnością nam się opłaci. Oszczędzimy czas i pieniądze, gdyż nie będziemy musieli korzystać z usług specjalistycznych firm, a dokumenty będą otoczone należytą uwagą.